TURISTICKÉ MOŽNOSTI

 

Žltá značka vedie od ranča po Svarínskej doline na Veľký bok. Zaujímavá je tiež návšteva prečerpávacej vodnej nádrže Čierny Váh, veľkej nádrže v údolí a malej na kopci, odkiaľ je prekrásny výhľad do širokého okolia.
Okrem týchto výletov, ktoré začínajú priamo na Ranči, ponúkajú Nízke a Západné Tatry veľké množstvo ďalších značených turistických trás.

 

 

KAM ZA RELAXOM

Skanzen v Pribyline

Múzeum liptovskej dediny. Život obyvateľov dediny približujú obydlia želiara, krajčíra, remenára či kováča. Život bohatších vrstiev dom richtára, zemiansky dom, kaštieľ. Dominantou areálu je gotický kostol z Liptovskej Mary.

Kontaktná ZOO

Nachádza sa hneď vedľa aquaparku Tatralandia. Táto kontaktná zoologická záhrada umožňuje návštevníkom zvieratá hladkať a kŕmiť. Medzi 50 druhmi zvierat odchovaných v ľudskej opatere nájdete opice, lamy, nosáľa, burunduka, kenguru a mnohé iné.

Tatralandia

Je to najväčší areál vodnej zábavy a relaxu na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Termálne minerálne pramene prúdia z viac ako 2500 m hĺbky s teplotou 60,7 °C. Minerálna voda Tatralandie blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Važecká jaskyňa

Jedna z najznámejších jaskýň na severnom Slovensku. Známa je výskytom bohatej kvapľovej výzdoby, pozoruhodnými nálezmi kostí jaskynných medveďov, ako aj vzácnou jaskynnou faunou.

Liptovská Mara

Vodná nádrž v strednom Liptove.

Demänovské jaskyne

Najdlhší jaskynný systém na Slovensku. Najviac navštevovaná je Demänovská ľadová jaskyňa, ktorá je pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou.

Termálne kúpalisko Liptovský Ján

Liptovský Ján je vstupnou bránou do Jánskej doliny, bohatej na prírodné krásy, jaskyne, flóru, faunu, termálne vody a minerálne pramene.