Nová DNA - praktické poradenstvo

12. - 15. 11. 2020

Akcia sa presúva na náhradný termín:
14. - 17. 1. 2021

Nová DNA poradenstvo

TÉMA: Úskalia vo výchove deti

online prenos

Pozývame vás na 4-dňové pobytové podujatie spojené so službou vnútorného uzdravenia. Súčasťou podujatia sú prednášky, diskusie, osobné modlitby, priestor pre oddych a relax v peknej prírode Nízkych Tatier.

V porovnaní s minulosťou čelí súčasná rodina oveľa väčším výzvam a z toho vyplýva, že náročnejšou sa stáva aj výchova detí. No zároveň staršia a najstaršia generácia s úsmevom dodáva: „my sme s prehľadom bežne vychovali 4-5 detí a poučky typu: dieťa nesmie sedieť v rodine na tróne sme neriešili”

Formálne role otca a matky ostávajú, podstatne sa však menia podmienky a prejavy týchto úloh – funkcií. Príčin zmien je veľa – súvisia viac s tým, čo sa deje mimo rodiny, než s tým, čo rodina prežíva vo vnútri. 

Demokratizácia rodinných vzťahov je narušená, patriarchálne usporiadanie sa stáva minulosťou, do rodín vstúpil mobil, počítač; 24% detí sa rodí mimo manželstva, absentuje skoré osamostatnenie chlapcov, rozvody, vzťahy v rodine sú menej pripútané ako v minulosti, je tu strata kontinuity generácii, atď. Vplyv vstupu počítačov do rodín, rodinných vzťahov a do výchovy je silný a dôsledky nepredvídateľné. Deti trpia rôznymi poruchami správania a rodičia mnohokrát nevedia ako týmto situáciám čeliť. Aj o týchto a mnohých ďalších oblastiach v úskaliach vo výchove detí sa budeme zaoberať na praktickej Novej DNA. 

Zároveň v osobných poradenstvach budeme vaše problémy na modlitbách predkladať Pánu Bohu, ktorý veríme, že má riešenie pre každý problém.

TÉMY VÍKENDU

Informácie prienieseme čoskoro.

PROGRAM

Miesto: Ranč Kráľova Lehota

  • registrácia:  17:00 (štvrtok)

  • začiatok:  18:00 (večera), 19:30 (program)

  • záver: 13:00 (po obede)

Program obsahuje dve prednášky denne, na ktoré nadväzuje diskusná skupinka. V programe je vytvorený priestor pre odpočinok, prechádzky v prírode a osobnú modlitbu.

poRADENSTVO

Poradenstvo

Účastníci môžu využiť možnosť osobného rozhovoru a modlitby so skúsenými kresťanskými poradcami.

Obsah poradenského rozhovoru a modlitby nie je viazaný na tému víkendu. Účastník môže požiadať o modlitbu za oblasť, ktorú chce. 

1. Ľudský duch
2. Duch svätý
3. Duševný a duchovný človek
4. Zranenia ľudského ducha
5. Uzdravenie ľudského ducha
6. Obnovenie  a upevnenie ľudského ducha v Duch

REGISTRAČNÝ POPLATOK

 

  • 80 EUR /  2 200 CZK  s ubytovaním

Registračný poplatok obsahuje: platbu za ubytovanie na 3 noci (št-ne), stravu (od večere vo štvrtok do obeda v nedeľu), konferenčný poplatok.

Spôsob úhrady

  • prevodom alebo poštou na účet v SR: 1503586351/0200, var. symbol 5511, do poznámky uveďte: meno a priezvisko, IBAN: SK3902000000001503586351, Adresa: Mládež pre Krista-Slovensko, Pavlovičovo nám. 45, 080 01 Prešov

  • prevodom na účet v Čechách: 228069709/0300, var. symbol 5511, do poznámky uveďte: meno a priezvisko

UBYTOVANIE

Ubytovanie pre účastníkov zabezpečujeme na Ranči Kráľova Lehota, prípadne v blízkych ubytovacích zariadeniach, ak kapacita ranča nepostačuje pre ubytovanie všetkých účastníkov.

Upozornenie!

Na tento pobyt nie je možné prísť so zvieratami (psy, mačky, králiky a pod).

Prosíme vás, zoberte si so sebou prezúvky.

Jazdenie na koňoch

Počas všetkých akcií na Ranči v Kráľovej Lehote vám ponúkame možnosť jazdenia na koňoch. Ak sa prihlasujete na akcie organizované MPKS a máte túžbu jazdiť na koňoch, napíšte to do poznámky v prihlasovacom formulári.

 
MIESTO: RANČ KRÁĽOVA LEHOTA

Na ranči sa odohráva veľké množstvo zaujímavých akcii, a je možne si aj prenajať ranč, chatku alebo izbu počas roku.

Viac informácii najdete na našej internetovej stránke:

Doprava na ranč

DOPRAVA

Ranč Kráľova Lehota je vzdialený 4,5 km od obce Kráľova Lehota. Vlakové a autobusové spojenie je len do obce Kráľova Lehota, ďalej je potrebné pokračovať autom.

V prípade, že potrebujete odvoz z Kráľovej Lehoty na Ranč, kontaktujte pred príchodom do Kráľovej Lehoty personál Ranča na telefónnom čísle +42144 522 14 70. Zabezpečia vám dopravu autom. Príspevok na jednu cestu autom je 2 €/auto.

EMAIL: novadna@mpks.sk

PRIHLASOVANIE

Po odoslaní prihlášky vám príde potvrdzujúci mail o jej prijatí a informácie o platbe. Ak mail nedostanete, skontrolujte si spam, ak ho nenájdete ani tam, odošlite prosím prihlášku ešte raz.
Prihláška je akceptovaná po vyplnení prihlasovacieho formuláru a úhrade registračného poplatku.

REGISTRAČNÝ POPLATOK
50 € / 1375 CZK
Registračný poplatok zohľadňuje aktuálnu situáciu, ktorá priamo ohrozuje budúcnosť našej služby. Súčasťou poplatku je aj príspevok na činnosť služby Nová DNA. Ďakujeme za pochopenie.

ZRUŠENIE PRIHLÁŠKY
Stornopoplatok za zrušenie prihlášky je 20 €. Pri zrušení prihlášky po uzávierke sa poplatok nevracia, preto skúste si nájsť za seba náhradu.

VYUČUJUCÍ A TÍM

Author picture

Vlasto Bena

Riaditeľ MPKS

Author picture

Zuzka Kostohryzová

Koordinátorka a lektorká

Author picture

Albinka Benova

Lektorka a vedúCa vyslobodzovacej služby

Author picture

Slavomír Poloha

Lektorka,poradca kazateľ CB

Author picture

Feri Kostolánsky

Lektor a poradca

Author picture

Martina Polohová

Lektor a poradca

Author picture

Peter Benýšek

Lektor a poradca

Author picture

Lydia Rišová

Vedúca vo chválach

SLUŽBA
MLÁDEŽE PRE KRISTA - SLOVENSKO

Aby ľudia mohli poznať Ježiša osobne.

HOME OFFICE

A PRENAJMITE
SI U NÁS

CHATKU

Akcia NA ZIMU
Celá chatka 50€/noc